Кизиќ потпиша тригодишен договор со Еурофарм Пелистер

Од:

Македонскиот репрезентативен голман Марко Кизиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер за периодот од јуни 2021 до јуни 2024 година.

Дваесетгодишниот Кизиќ потпиша договор со битолскиот клуб и ќе ја зголеми конкуренцијата на голманската позиција.

– Овој млад голман доаѓа од Вардар, висок е 190 сантиметри, а тежок 89 килограми. Кизиќ веќе има искуство од настапи во Лигата на шампионите, а во новиот клуб ќе се приклучи по завршувањето на сезоната, соопшти битолскиот клуб.

Официјалната презентација на Марко Кизиќ ќе се одржи пред почетокот на сезоната 2021/22 во Битола.

Би можело да ве интересира

Убедлив пораз на Вардар од Веспрем во Лигата на шампион

Жарко Настоски

Еурофарм Пелистер без тренерот Бабиќ на гостувањето во Магдебург

Ана Ололовска

ЕХФ Лига Европа: Еурофарм Пелистер убедливо поразен од Магдебург

Катерина Павлова-Николовска

Шпанскиот репрезентативец Едуардо Гурбиндо е нов член на Вардар1961

Ана Ололовска

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

(ВИДЕО) Алушовски по ремито со Елверум: Секој натпревар правиме исти грешки

Ана Ололовска