Кер: Ќе ја надминеме најтешката фаза

Од:

Тренерот на Голден стејт, Стив Кер ги сподели своите импресии од натпреварот со Орландо меџик (96:100). Тој се надева дека тимот што е можно поскоро ќе излезе од кризата.

Голден Стејт во досегашниот дел од сезоната има четири победи и дури 17 порази.

– Имавме добар натпревар. Се чувствува прогрес во играта, но тоа се уште не е доволно. Се надевам дека со напорна работа ќе дојдат и резултатите. Напредок е видлив во споредба со почетокот на сезоната. Ќе ја надминеме најтешката фаза во која се наоѓам,е, изјави Кер.

Голден стејт е финалист минатата сезона во НБА лигата и шампион од пред две години.

Би можело да ве интересира

Кошаркарите од НБА ќе бидат казнети за повреда на карантинот

Ана Ололовска

Рондо доби скршеница на палецот и ќе пропушти два месеца

Ана Ололовска

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Ана Ололовска

Кари ќе добива повеќе одмор следната сезона

Ана Ололовска

Јокиќ не долета во Орландо со својот тим

Ана Ололовска

Сакраменто стана седмиот тим што го затвори тренинг комплексот поради коронавирус

Ана Ололовска