Кејн го постигна 150-от погодок во Премиер лигата, има 15 поени на осум настапи во лигата оваа сезона

Од:

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн продолжува да покажува ефективни перформанси. Англичанецот ја погоди целта на денешниот натпревар со Вест Бромвич (1:0) во рамките на 8. коло од англискиот шампионат.

Кејн го постигна 150-от погодок во Премиер лигата. Му беа потребни 218 натпревари за да го постигне ова. Само Алан Ширер (212) и Серхио Агуеро (217) го сториле ова претходно.

Покрај тоа, Кејн има 15 поени (7 гола, 8 асистенции) на осум натпревари во Премиер лигата оваа сезона.

Би можело да ве интересира

Симеоне прогласен за најдобар тренер на деценијата според ИФФХС

Ана Ололовска

Најстариот професионален фудбалер на светот, Јапонецот Казу Миура, потпиша нов договор

Жарко Настоски

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

Жарко Настоски

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

Жарко Настоски

Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Ана Ололовска

Уште едно признание за Левандовски, Полјакот најдобар во избор на IFFHS

Ана Ололовска