Кејн е многу разочаран по Мундијалот

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, истакна дека напаѓачот Хари Кејн е разочаран од настапите на Светското првенство 2018 година.

Англија загуби во полуфиналето од Хрватска, а исто така беше поразена и од Белгија во мечот за третото место.

– Кејн е многу разочаран од Светското првенство. Тој се врати во Лондон од Русија во неделата, а во вторникот веќе беше во тренинг и помина пет часа сам со себе, истакна Покетино.

Му честитав, но тој рече дека тоа не вреди, бидејќи беше разочаран, додаде предводникот на премиерлигашот.

Би можело да ве интересира

Мундијалот во Катар останува со 32 репрезентации

Ана Ололовска

ВАР-системот ќе се воведе на овогодинешното СП во фудбал за жени

Предраг Петровиќ

Оман и Кувајт може да бидат домаќини на дуели од СП 2022

Ана Ололовска

Блатер ги обвинува Саркози и Платини дека придонеле Катар да го добие СП 2022

Ана Ололовска

Во Русија има уште пет илјади странски навивачи останати нелегално по Мундијалот

Наум Локоски

ОАЕ изрази подготвеност за заедничка организација на Мундијалот 2022 со Катар

Наум Локоски