Кедира му донесе победа на Јувентус на гостувањето кај Лацио

Од:

На првиот натпревар од второто коло во италијанската Серија А, вечерва во Рим, актуелниот шампион Јувентус минимално со 1:0 го совлада Лацио. Стрелец на голот вреден три бода з агостите од Торино беше Сами Кедира во 66.минута.

Вечерва од 20:45 часот во Неапол се среќаваат Наполи и Милан.

Другите осум натпревари од оваа рунда се играат утре. Двојките се:

Интер – Палермо,
Каљари – Рома,
Кротоне – Џенова,
Фиорентина – Киево,
Сампдорија – Аталанта,
Сасуоло – Пескара,
Торино – Болоња и
Удинезе – Емполи.

Пред комплетирање на втората рунда Јуветус е лидер на табелата со максимални две победи.

Би можело да ве интересира

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска

Италијаската федерација сè уште не планира да го одложи натпреварот од Суперкупот меѓу Интер и Јувентус

Катерина Павлова-Николовска

Истрага за финансиски малверзации во Јувентус

Ана Ололовска

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години

Ана Ололовска

Де Лихт: Многу ни е важно да сме први во групата во ЛШ

А1он

Кјелини поддржа формирање Супер лига

А1он