КАС: Лацио да плати еден милион евра на Феенорд за Де Вриј

Од:

Арбитражниот суд во Лозана донесе одлука за случајот со дефанзивецот Стефан де Вриј и неговиот трансфер во Лацио.

Холандскиот репрезентативец се пресели од Фееноорд во римскиот клуб во 2014 година за неидентификуван износ. Меѓутоа, при една од траншите се случува проблем. „Орлите“ пренесуваат два милиона евра по електронски пат, но се чини дека сметката е лажна и парите не влегле во касата на холандскиот гигант.

Од Ротердам веднаш почнуваат да ги бараат своите права преку суд, а КАС пресуди дека Италијанците должат 1 милион евра на клубот од Холандија.

Од оваа година Де Вриј е фудбалер на Интер, со кого потпиша петгодишен договор во текот на летото.

Би можело да ве интересира

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска

Алегри за поразот од Интер: Понекогаш изгледа како фудбалот да е измислен од ѓаволот

Ана Ололовска

Јувентус не бара замена за Мората, напаѓачот нема да биде пуштен во Барселона

Ана Ололовска

Раководството на Џенова одлучи да му даде уште една шанса на Шевченко

А1он

Елмас стандарден во триумфот на Наполи

Ана Ололовска

Торонто најави потпишување на договор со Инсиње

Ана Ололовска