Карабатиќ пред трансфер во Барселона

Од:

Францускиот ракометар Никола Карабатиќ се наоѓа пред трансфер во Барселона. Според пишувањата на шпанските медиуми еден од најдобрите светски ракометари со Каталонците треба да потпише четиригодишен договор.

29-годишниот Карабатиќ неодамна доби ослободителна пресуда за обвинението околу нелегалното обложување и местење натпревари во Француското првенство, поради што го напушти тимот на Монпеље.

Карабатиќ во досегашната репрезентативна кариера има по две злата од Олимписки игри, Светски првенства и Европски првенства, две бронзени медали од СП и една бронза од ЕП.

Во клупската кариера настапувајќи за Монпеља и Кил ја освоил Лигата на шампионите, а во првенствата на Франција и Германија има освоено преку 30 преку трофеи.

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

Leave a Comment

20 − 3 =