Капитенот на Никарагва обвини дека неговиот глас за Меси е фалсификуван

Од:

Капитенот на Никарагва, Хуан Барера изјави дека не гласал за напаѓачот на Барселона, Лионел Меси при изборот за најдобар играч во светот спроведен од ФИФА.

Во соопштението за печатот објавено од организацијата по церемонијата за доделување на наградите од страна на Светската фудбалска федерација, се посочува дека играчот во своето гласање го поставил Аргентинецот на прво место.

Јас не гласав за Меси во наградата за најдобар, изјави Барера за локалните медиуми. Во изборот на ФИФА победи Меси во конкуренција на Кристијано Роналдо и Де Лихт.

Би можело да ве интересира

Бартомеу: Мора да му го обновиме договорот на Меси, Лео ми рече дека сака да ја заврши кариерата во Барса

Ана Ололовска

ФИФА ќе ја одложи одлуката за избор на градови домаќини на СП 2026

Ана Ололовска

Меси постави личен рекорд по бројот на асистенции во Ла Лига

Ана Ололовска

Меси повеќе не е помеѓу тројцата кандидати за Златната топка во рангирањето на „Гол“

Ана Ололовска

Катар ќе биде домаќин на турнир кој ќе претставува тест за Мундијалот 2022

Ана Ололовска

Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со широки раце и ќе му дадеме пасош

Ана Ололовска