Камавинга потпиша за Реал Мадрид

Од:

Досегашниот фудбалер на Рен, Едуардо Камавинга се приклучи на Реал Мадрид.

„Кралскиот клуб“ потпиша со фудбалерот договор за шест сезони, до 30 јуни 2027 година.

Шпанските медиуми објавија дека Реал ќе плати 31 милион евра за 18-годишниот Французин, плус бонуси.

Камавинга има три настапи за сениорската репрезентација на Франција.

Би можело да ве интересира

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Ана Ололовска

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

А1он

Боатенг за Алаба кој го бакна амблемот на Реал: Не правете врева, секој знае колку му значи Баерн на Давид

Ана Ололовска

„Марка“: Рамос побарал од Анчелоти да му помогне да остане во Реал

Ана Ололовска

Реал Мадрид го продолжи договорот со Бензема до 2023 година

А1он