Калин Ивановски во четврт-финалето на турнирот во Австрија

Од:

Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласира во четврт-финалето на ИТФ-фјучерс турнирот во Котингбрун, Австрија. Тој во осмина-финалето го совлада Италијанецот Андреа Герери со 2:0 во сетови.

Ивановски го доби првиот сет со 6:3, а со идентичен резултат го комплетира и вториот. Македонскиот тенисер сега го очекува четвртфинална пресметка со Австриецот Петер Голдштајнер.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ остана без првото место: Алкараз го симна од врвот

Ана Ололовска

Алкараз и Синер во полуфиналето на Индијан Велс

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Сега немаш ништо да ми кажеш? Вавринка остана зачуден: молам?

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Медведев се „расплака“ по победата во Дубаи

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Казахстанец ја шокираше тениската јавност: Скрши три рекети за 20 секунди

Предраг Петровиќ

Енди Мареј награден откако ги донираше сите пари кои ги заработи за децата во Украина

Горан Наумовски