Како и да помине против Динамо, Шкупи ќе игра против Лудогорец или Шамрк Роверс

Од:

Доколку не успее да го помине Динамо Загреб во второто коло, во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите, фудбалерите на Шкупи ќе продолжат да се натпреварувата во Лига Европа.

Добивај вести на вибер
Шкупи, во случај да бидат поразени, во третото квалификациско коло во Лига Европа ќе играат против поразениот од пресметката помеѓу Лудогорец и Шамрок Роверс.

Двојки за третото квалификациско коло во Лига Европа:

Жалгирис/Малме – Пјуник/ Диделенг

Лудогорец/ Шамрок Роверс – Динамо Загреб Шкупи

Линфилд / Бодо/Глимт – Карабаг / Цирих

Макаби Хаифа/Олимпијакос – Ференцварош/ Слован Братислава

Марибор/ Шериф – ХЈК Хелсинки/ Викторија Плзен

Митјиланд/ АЕК Ларнака – Партизан

Динамо Киев / Фенербахче – Словачко.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Хаос на Чаир: Тепачка, навивачи на терен, во прекин дербито Шкупи-Шкендија

Катерина Павлова-Николовска

Шкупи загуби од косовскиот Балкани во Скопје

Шкупи на еден чекор до историски успех: Убедлив триумф против Балкани ќе осигура групна фаза во КЛ

Ристовски: Не замислував дека би можел да дојдам во Скопје и да бидам противник

Седлоски: Шкупи дојде да покаже што знае на „Максимир“