Јувентус сè уште му нема понудено нов договор на Дибала

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала сè уште не добил понуда од клубот за продолжување на договорот, објави „Калчо Меркато“.

Актуелниот договор со 26-годишниот Аргентинец се пресметува до јули 2022 година, но самиот напаѓач повеќе пати навести дека не би имал ништо против да го смени тимот.

Претходно во медиумите имаше информација дека Дибала сака да се пресели во Англија.

Оваа сезона во Серија А, Аргентинецот сè уште не влегол на теренот.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

Ана Ололовска

Роналдо задоволен од Пирло, има намера да го одработи договорот со Јувентус до крајот

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ прв играч на Милан кој постигна гол на осум последователни натпревари во Серија А

Ана Ололовска

Милан подобар од Наполи во дербито на осмото калчолигашко коло

Ана Ололовска

Фонсека ќе остане во Рома доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Маркизио: Погба, врати се во Јувентус каде што ќе бидеш среќен повторно

Ана Ололовска