Јувентус се согласи да го продаде Ругани на Лестер

Од:

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани е близу до преселба во Лестер ова лето. Клубот од Торино е подготвен да го пушти 26-годишниот Италијанец да замине во англискиот клуб, под услов „лисиците“ да бидат подготвени да платат 25 милиони евра за играчот, јавува „Corriere dello Sport“.

За потсетување, за Ругани е заинтересиран и Вулверхемптон.

Во тековната сезона, дефанзивецот има девет натпревари во Серија А.

Би можело да ве интересира

Сколари го напушти Крузеиро, клубот што го спаси од испаѓање во трета лига

Жарко Настоски

Женскиот фудбалски клуб Љуботен со засилувања од Бразил ќе прави екипа за респект

Жарко Настоски

Ернан Креспо е кандидат за селектор на Чиле

Жарко Настоски

Симеоне прогласен за најдобар тренер на деценијата според ИФФХС

Ана Ололовска

Најстариот професионален фудбалер на светот, Јапонецот Казу Миура, потпиша нов договор

Жарко Настоски

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

Жарко Настоски