Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Од:

Во Јувентус продолжуваат да анализираат што да прават со својата голема ѕвезда, Кристијано Роналдо. Иако се работи за една од најмоќните екипи во европскиот фудбал, и „Старата дама“ не беше поштедена од финансиските последици поради Ковид-19.

„Калчомеркато“ открива дека Јуве навистина размислува да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето. Иако има 35 години, тој ја задржа формата и физичката подготвеност, што значи дека може да се разгледа неговата продажба.

Во последните неколку недели се појавија спекулации за наводен интерес од тимови, вклучувајќи ги и неговиот поранешен клуб Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Ова се два економски моќни клуба кои ќе му овозможат на португалскиот репрезентативец да продолжи да игра на највисоко ниво до крајот на триесеттите години и од друга страна да го стимулира протокот на пари на Јувентус.

Би можело да ве интересира

На Јувентус му се многу 15 милиони евра за Милик

Жарко Настоски

Натпреварот Јувентус – Наполи сепак ќе се игра, повлечена казната за клубот на Елмас

Жарко Настоски

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус за прв пат во 123-годишната историја настапи без Италијанците во одбраната

Ана Ололовска

„Кулушевски ми го подари дресот на Јувентус откако истакнав македонско знаме“

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски