Јувентус постигнал договор со Сергеј Милинковиќ-Савиќ

Од:

„Старата дама“ постигнала начелен договор со Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

На италијанскиот шампион сега му преостанува да ги договорите деталите со претставниците на Лацио и на српскиот фудбалер.

На „Олимпико“ минатата година за услугите на Милинковиќ-Савиќ бараа 100 милиони евра, а раководството на Јувентус ни ова лето нема да помине лесно, ако се земе предвид добрата игра што нивниот играч ја покажа оваа сезона.

Милинковиќ-Савиќ одигра 41 натпревар во сите натпреварувања постигнувајќи седум голови, а со Лацио го освои и Купот на Италија.

Би можело да ве интересира

Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Јувентус може да го купи Иско од Реал Мадрид

Ана Ололовска

Тешки три бода за Милан на гостувањето кај Верона

Ана Ололовска

Прва победа за Рома сезонава, деби гол за Микитаријан

Ана Ололовска

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

Ана Ололовска

Игуаин објасни зoшто го смени бројот на дресот

Ана Ололовска