Јувентус не бара замена за Мората, напаѓачот нема да биде пуштен во Барселона

Од:

Напаѓачот Алваро Мората во сопственост на Атлетико нема да се пресели од Јувентус во Барселона.

dobivaj vesti na viber

Според „As“, тренерот на Јуве, Масимилијано Алегри високо го цени напаѓачот и се противи на неговото заминување.

Јувентус нема да го пушти Шпанецот и не бара замена за 29-годишниот напаѓач. Беше објавено дека Алваро е разочаран од одлуката на Алегри да не го пушти во Барса, бидејќи навистина сака да замине во каталонскиот клуб. На лето Јувентус ќе одлучи дали ќе го купи Мората од Атлетико.

Оваа сезона напаѓачот одигра 25 натпревари за италијанскиот клуб на сите турнири, постигна седум гола и направи три асистенции.

Би можело да ве интересира

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Рома не успеа да ја победи Џенова

Ана Ололовска

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска