Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Од:

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време.

„Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно со бонусите на околу 12 милиони – тоа е токму она што го барал напаѓачот, чиј тековен договор се пресметува до јуни 2022 година.

Новиот договор ќе биде склучен до јуни 2024 или 2025 година.

Би можело да ве интересира

Игуаин и Сари склучиле пакт

Ана Ололовска

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска