Jувентус го сака Трипиер во своите редови

Од:

Италијанскиот шампион Јувентус му понудиле петгподишен договор од 2.6 милиони евра по сезона на бекот на Тотенхем, Киран Трипиер, пишуваат италијанските медиуми.

Сепак, според истите извори, англискиот клуб не сака да го пушти својот играч доколку понудата за него не изнесува 25 милиони евра, што може да биде проблем за остварување на трансферот, иако британскиот репрезентативец прихватил да игра во Серија А.

Во Торино, 28 годишниот фудбалер би требал да го замени Португалецот Жоа Кансело, кој кариерата ќе ја продолжи во Манчестер сити.

Инаку, Трепиер доаѓа од школата на Сити, а во Тотенхем е од 2015 година.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ може да ја продолжи кариерата во Фиорентина

Ана Ололовска

Де Лихт: Во Ајакс се чувствував непобедливо, сега сè е поинаку

Ана Ололовска

Санчез успешнo опериран

Италија повтори рекорд стар осум децении

Ана Ололовска

Малдини: Освоив пет титули во ЛШ, но сите го паметат само Истанбул

Де Роси би можел да ја напушти Бока уште во јануари