Јувентус го даде Ругани на позајмица во Рен

Од:

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани кариерата ќе ја продолжи во француската Лига 1.

Дваесет и шестгодишниот Италијанец му се приклучи на Рен на една сезона на позајмица.

Претходно беше објавено дека зделката ќе биде извршена за 1,5-2 милиони евра, францускиот тим нема да има опција да го откупи играчот.

Минатата сезона, Ругани одигра 10 натпревари за Јувентус во Серија А.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска