Јунајтед се соочува со казна поради доцнењето на натпреварот против Валенсија

Од:

Манчестер Јунајтед се соочува со казна од страна на УЕФА, поради доцнењето на „Олд Трафорд“ на натпреварот против Валенсија во Лигата на шампионите.

Натпреварот доцнеше пет минути, што пак влијаеше врз распоредот на телевизискиот пренос на светско ниво, бидејќи тимот на Јунајтед пристигна на стадионот 45 минути пред натпреварот, а според правилникот на Лигата на шампионите екипите мора да бидат на стадионот најдоцна 75 минути пред закажаниот почеток.

Тренерот на Јунајтед, Жозе Мурињо, за доцнењето ја обвини полицијата, бидејќи навреме не организирала тим за обезбедување.

Натпреварот заврши со реми без голови.

Би можело да ве интересира

Тетвец е казнет бидејќи ја навредил екс-амбасадорката на САД во Македонија

Пратеникот Здравковски казнет со 100 евра за погрешно паркирање: Денар не им давам, ќе одам на суд

Орце Костов

Гугл ја загуби жалбата против ЕУ, мора да плати казна од 4 милијарди евра

А1он

Суд во Тексас пресуди Алекс Џоунс да плати 50 милиони долари оштета за клевата

Горан Наумовски

Казнета фирмата „Ројал Травел“ која без лиценца и без дозвола превезувала патници

Катерина Павлова-Николовска

Манчестер јунајтед ќе започне преговори со Де Хеа за нов договор

А1он