Јунајтед сака разговори со Погба за нов договор

Од:

Манчестер јунајтед сака да разговара за можноста за потпишување нов договор со играчот од средниот ред Пол Погба. Управата на Манчестер јунајтед има намера да се сретне со агентот на 26-годишниот Французин Мино Рајола, пренесува „ЕСПН“.

Тековниот договор на Погба со Манчестер е со важност уште две години. Играчот од средниот ред го бараат Реал и Јувентус.

Оваа сезона Погба настапи на четири натпревари и забележа две асистенции. Тој ги пропушти последните неколку натпревари поради повреда.

Би можело да ве интересира

Марез: Сега е време Манчестер сити да ја освои Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Ана Ололовска

Њукасл е во преговори со Барселона за трансфер на Кутињо

Ана Ололовска

Следната сезона во Премиер лигата е предвидено да започне кон средината на септември

Ана Ололовска

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Агуеро останува во Манчестер Сити

А1он