Јунајтед ќе го продаде Кристијано Роналдо

Од:

Манчестер јунајтед, подготовките за новата сезона која ќе започне за четири недели, ќе ги спроведе на далечниот Исотк, во Тајланд и Австралија. Извесно е дека меѓу патниците ќе го нема Кристијано Роналдо. Португалецот пред неколку дена побарал трансфер, а потоа не се појави на првиот тренинг, наводно поради семејни причини.

dobivaj vesti na viber

Клупските челници се свесни дека не можат да го задржат Роналдо против негова волја. Исто така јасно им е дека ѕвезда каква што е тој може многу да ја наруши атмосферата во соблекувалната. Манчестер јунајтед, според медиумите биле подготвени да ги разгледаат понудите што ќе ги донесе менаџерот на Португалецот, Жорж Мендеш.

Суперагентот разговарал со Барселона, Наполи, Баерн, а во приказната влегува и Челси. Намерата на Роналдо е да игра во Лигата на шампионите.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Кристијано Роналдо и Хери Мегваер биле најмногу навредувани на Твитер

Тен Хаг ги загубил нервите и порачал на челниците да се ослободат од Роналдо

Роналдо сака во Атлетико Мадрид, но два големи проблеми го кочат трансферот

„Марка“: Роналдо бил на третман за зголемување на пенисот

Роналдо конечно го прекина молкот

Роналдо оди во лутиот ривал на Реал Мадрид?