Јунајтед ќе ги решава проблемите во нападот на Тимо Вернер

Од:

Манчестер јунајтед ќе се обиде да го привлече германскиот напаѓач на Лајпциг, Тимо Вернер во јануари, пренесува „Експрес“.

Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер го посакува Германецот во своите редови по секоја цена и е уверен дека тимот ќе може да ги обезбеди неговите услуги.

Проблемот, сепак, е во тоа што Ливерпул, исто така, има „мераци“ за стрелецот, па битката за неговиот потпис се покажува како исклучително интересна.

Сепак, самиот Вернер би имал повеќе шанси за докажување на „Олд Трафорд“ и тоа може да го наклони кон премин во Јунајтед.

Оваа сезона Тимо има шест гола од осум одиграни натпревари во Бундеслигата.

Би можело да ве интересира

Арсенал му нуди на Обамејанг плата од 12 милиони евра по сезона

Ана Ололовска

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Ана Ололовска

Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Ограбена куќата на Марез, штетата преку пола милион фунти

Ана Ололовска

Марез: Сега е време Манчестер сити да ја освои Лигата на шампионите

Ана Ололовска