Јунајтед дава 40 милиони фунти за Мегваер и ни цент повеќе

Од:

Манчестер Јунајтед е подготвен да понуди 40 милиони фунти за дефанзивецот на Лестер Сити, Хари Мегваер, пишува „ЕСПН“. Според објавата, оваа сума е конечна за „црвените ѓаволи“.

Лестер, сепак, продолжува да инсистира да добие најмалку 80 милиони за англискиот репрезентативец. Ако Јунајтед се согласи под овие услови, тогаш Мегваер може да стане најскап дефанзивец во светот.

Во моментов, оваа титула му припаѓа на Вирџил ван Дијк, кого Ливерпул го купи од Саутемптон за 75 милиони фунти.

Минатата сезона Мегваер учествуваше на 32 натпревари на сите турнири и постигна три гола. Потсетуваме дека вчера британски „Сан“ објави дека Јунајтед планира да го искористи Бразилецот Андреас Переира како дел од договорот за обид да го привлече Мегваер.

Би можело да ве интересира

Синот на Шевченко може да бира меѓу четири репрезентации

Лампард е првиот тренер на Челси кој започна со пораз во ЛШ во овој век

Ана Ололовска

Клоп: Манчестер сити е најдобриот тим на светот

Ана Ололовска

Клоп: Влијанието на британската клима врз продолжувањето на договорот? Тоа беше германски хумор

Ана Ололовска

Грешка на Сити – го платија 65 милиони, а одигра само една минута

Де Геа го продолжи договорот со Јунајтед