Јокиќ: Српските момци не пропуштаат натпревари поради одмор

Од:

Тренерот на Денвер нагетс, Мајкл Мелоун, му понудил одмор на лидерот на тимот Никола Јокиќ за време на еден од натпревари, но не наишол на разбирање кај кошаркарот.

– Разговаравме за прашањето за можно прескокнување на натпреварот заради одмор. Но, тој е силно момче. Тој не сака да пропушта игри. Јокиќ рече дека српските момци не пропуштаат натпревари заради одмор, рече Мелоун.

Јокиќ сезонава има просек од 26,2 поени, 10,9 скока и 8,6 асистенции по натпревар и е меѓу најдобрите во НБА лигата.

Би можело да ве интересира

Лилард: Кога е здрав, Дурант е најдобар играч во НБА

Ана Ололовска

Адетокумбо: Ако мојот син бараше да ја завршaм кариерата и да играм повеќе со него, ќе го сторев тоа веднаш

Ана Ололовска

Денвер избори учество во плејофот

Ана Ололовска

Кармело Ентони влезе во Топ 10 во историјата на НБА-лигата според бројот на поени

Ана Ололовска

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Ана Ололовска

Трипл-дабл за историја на Лука Дончиќ

Ана Ололовска