Јапонците направија сензација, а по мечот го одушевија светот со својот гест

Од:

Неверојатна дисциплина на азискиот тим.

dobivaj vesti na viber

Јапонската фудбалска репрезентација приреди сензација во групата Е, откако во средата на 23 ноември ја совлада селекцијата на Германија со 2:1.

Големата победа беше причина за огромно славје по натпреварот, но не и голем хаос во соблекувалната.

Јапонците испратија позитивна порака, а доказ за тоа е фотографија која се појави на интернет.

Иако можеа само да заминат, Јапонците ја напуштија соблекувалната за да изгледа како да нема никој.

Поради таквиот однос Јапонците стекнаа големи симпатии, а следниот натпревар на Светското првенство го играат во недела на 27 ноември од 11 часот против Костарика.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Нов скандал во Катар: Домаќините го прекинаа интервјуто со навивач во инвалидска количка и малтретираа новинари

А1он

Навивачите во Катар плаќаат до 30 евра за пиво, 13 евра за безалкохолно, казните за пиење алкохол на недозволени места и до 800 евра

А1он

ВИДЕО: Мексиканци се обидоа да внесат алкохол во Катар, обезбедувањето веднаш ги спречи

А1он

Само 9,2 милиони Германци го следеле поразот на Германија од Јапонија

А1он

Папата Франциск се помоли Светското првенство во Катар да биде можност за мир во светот

А1он