Јанг: Интер се уште е во шампионската трка

Од:

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг смета дека неговиот тим и покрај поразот од Лацио, има шанси да дојде до трофејот во Серија А.

Интер синоќа во дербито на 24. коло загуби од Лацио на гости со 2:1. Стрелец на единствениот гол за Интер беше Јанг.

– Го загубивме натпреварот. Јас повеќе би сакал да не постигнам гол и да победам, но сето тоа се случи. Имаме многу натпревари до крајот. Мора да го заборавиме овој пораз многу брзо и да се подготвиме за следниот натпревар. Се разбира, остануваме трка за титулата. Многу бодови се во игра, рече Јанг.

Интер по 24 кола е трет на табелата со 54 бода. Пред него се Лацио со 56 и Јувентус со 57.

Би можело да ве интересира

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Ана Ололовска

Морати: Меси во Интер – не е потполно невозможен сон

Ана Ололовска

Милан може да го откаже трансферот на Ракитиќ поради високата плата

Ана Ололовска

Бернардески може да го напушти Јувентус поради трансферот на Кулушевски

Ана Ололовска

Спалети опција за нов ментор на Милан

Ана Ололовска

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска