„Јане Сандански“ полн со „Гробари“

Од:

Тренерот на МЗТ Скопје, Александар Тодоров на последната прес-конференција ги повика навивачите на својот клуб да дојдат во „Јане Сандански“ за да ги бодрат неговите играчи, меѓу другото, за да не доминираат „Гробарите“, објави „Баскетбал.мк

На почетокот на натпреварот меѓу МЗТ Скопје и Партизан се остваруваат неговите најголеми стравови. Иако во „Јане Сандански“ има навивачи на домашниот тим, доминираат оние на Партизан кои не престануваат да го бодрат својот омилен клуб. Повремено доаѓа до навивачка војна, но генерално, се слуша „гробарска“ песна во Скопје.

Би можело да ве интересира

МЗТ Скопје – Работнички во финалето на кошаркарскиот куп

Мери Јордановска

МЗТ Скопје рано ги заврши настапите во АБА 2 лигата

Ана Ололовска

МЗТ Скопје убедливо поразен од Младост во првиот четвртфинален натпревар во плејофот на АБА 2

Ана Ололовска

Кочов веќе не е тренер на МЗТ Скопје

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Обезглавена, но не и растурена – навивачката група на Беливук и натаму е активна

Катерина Павлова-Николовска

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

Ана Ололовска