Јаховиќ се договорил со Бодрумспор

Од:

Македонскиот репрезентативец, Адис Јаховиќ, кариерата ќе ја продолжи во Втората лига на Турција. Јаховиќ се договори со Бодрумспор, клуб кој има амбиции да да игра во најсиланта турка лига.

dobivaj vesti na viber

Јаховиќ по завршувањето на сезоната се поврзуваше со некоку клубови, на крајот реши да ја прифати понудата од Бодрумспор. Финансиските детали од договор не се објавени.

Јаховиќ во досегашната кариера, во Турција, настапувал во Коњаспор, Јени Малатија и Анталијаспор.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Марио Илиевски стрелец за Кишварда

Брентфорд ќе го доведе данското фудбалско чудо

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

Миовски со гол дебитираше за Абердин

Пеколните температури би можеле да го одложат почетокот на сезоната во Серија А