Извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Од:

Во Фуфбалската Федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија.

Беласица – Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев – Победа ќе спорат за место во финалето на Купот на Македонија.

Првите натпревари се играат на 27 февруари 2019. година, а реванш натпреварите се закажани за 10 април 2019 година

Би можело да ве интересира

Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Ангеловски пред дуелот со Израел: Ќе се обидеме ние да бидеме тие кои се прашуваат на теренот

Северна Македонија на контролни натпревари против Бугарија

Дестани незадоволен од слабите резултати на Шкендија

Шкендија без победа и по третото коло во новата сезона