Иванишевиќ го победи коронавирусот

Од:

Поранешниот хрватски тенисер и тренер на најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ – Горан Иванишевиќ, објави дека се опоравил од коронавирусот.

– Победа во пет сета. После два негативни и два позитивни теста, дојде на ред мојот омилен – петтиот сет. А знаете дека секогаш сум бил непријатен во петтиот сет… Конечно негативен и конечно можам да бидам ослободен после три недели изолација, напиша Иванишевиќ на Инстаграм со објавената фотографија.

Легендарниот тенисер, кој беше директор на „Адрија тур“ во Задар, каде заболе од вирусот, им се заблагодари на лекарите за грижата.

– Задар, благодарам што бевте голем домаќин за мене еден месец, сега станавме уште поблиски на посебен начин. Се гледаме во некои подобри околности, но не толку наскоро. Пазете се луѓе, а на сите заразени да се опорават што е можно поскоро, рече Иванишевиќ.

Би можело да ве интересира

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

А1он

Бугарија ги отвора училиштата, задолжително мерење температура и дезинфекција на раце и обувки

А1он

Во Грција регистрирани рекордни 262 случаи на Ковид-19

А1он

Откриено кој фудбалер на Барсa e заразен со коронаворус пред мечот со Баерн

А1он

Дневен преглед Ковид-19: Во Косово 11 лица починаа, во Црна Гора 65 новозаразени

А1он

Во Албанија за еден ден регистрирани 141 новозаболени лица Ковид-19

А1он