Итудис подготвен да го продолжи договорот со ЦСКА

Од:

Тренерот на ЦСКА Москва, Димитрис Итудис е подготвен да го продолжи договорот со клубот. Ова го изјави грчкиот тренер по синоќешниот триумф во Евролигата. ЦСКА во финалето на „Фајнал фор“ го победи Анадолу Ефес со 91:93.

– Ако ЦСКА ми понуди да го продолжи договорот, ќе потпишам, потенцира Итудис.

Четириесет и осум годишниот Грк покрај ЦСКА во својата тренерска кариера работеше и во Банвит, Панатинаикос, МЕНТ, Филипос, Паниониос, ПАОК и Загреб.

Би можело да ве интересира

Теодосиќ избран во „Тимот на деценијата“ во Евролигата

Ана Ололовска

Хорфорд и Меколум донираа 670.000 долари за најзагрозените од коронавирусот

А1он

Крај на кошаркарската сезона во Грција, нејасно е дали ќе има шампион

А1он

Атина, Истанбул и Москва кандидати за одигрување на последните натпревари од Евролигата

А1он

Олимпијакос сака да го врати Слукас во своите редови

Ана Ололовска

По Барселона, намалени плати и за кошаркарите на Басконија