Италијански медиуми: Милан ќе го откупи Ребиќ од Ајнтрахт

Од:

Анте Ребиќ ќе биде откупен од Милан, пренесуваат италијанските медиуми. Хрватскиот репрезентативец пристигна во Милано на двегодишна позајмица од Ајнтрахт Франкфурт со клаузула во која „росонерите“ ќе имаат право на негов откуп за 25 милиони евра.

Ребиќ нешто послабо го одигра првиот дел од сеозна, но последните недели се повеќе се истакнува како еден од најдобрите фудбалери на Милан.
Со игрите им „влезе под кожа“ на Паоло Малдини и на Звонимир Бобан кои веќе почнаа преговори со бундеслигашот за откуп до што наскоро и ќе дојде.

Би можело да ве интересира

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Ана Ололовска

Морати: Меси во Интер – не е потполно невозможен сон

Ана Ололовска

Милан може да го откаже трансферот на Ракитиќ поради високата плата

Ана Ололовска

Бернардески може да го напушти Јувентус поради трансферот на Кулушевски

Ана Ололовска

Спалети опција за нов ментор на Милан

Ана Ололовска

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска