Истрага против Лацио за прекршување на здравствениот протокол

Од:

Италијанската фудбалска федерација почна истрага против Лацио за можни прекршувања на здравствениот протокол во клупската база.

Фудбалерите на Лацио кои се подготвуваат за утрешниот натпревар во Лигата на шампионите против Зенит, се под истрага за напуштање на клупската база без дозвола на властите.

Италијанската фудбалска федерација има за цел да ја провери исправноста на тестовите за Ковид-19 извршени во изминатите денови на клубот.

Лацио патува за Русија без неколкумина клучни играчи како Чиро Имобиле, Луис Алберто, Лукас Леива, Томас Стракоша и Мануел Лаџари

Би можело да ве интересира

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

Ана Ололовска

Миура не запира и на 54. години – Ме бараат осум клубови

А1он

Речиси стопроцентна вакцинираност во италијанската Серија А

А1он

Фудбалските менаџери годинава заработиле 444 милиони евра

А1он

Ето застана на чело на камерунскиот фудбал

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он