Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Од:

Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско, може да се пресели во Интер, пренесува „Sport.es“.

Според изворот, „Кралскиот клуб“ очекува да го продаде 28-годишниот Шпанец на лето, бидејќи нема намера да го продолжи договорот со фудбалерот, кој важи до крајот на јуни 2022 година.

Се известува дека играчот може да го чини Интер во износ од околу 20 милиони евра.

Во сезоната 2020/21, Иско одигра 20 натпревари за Реал Мадрид и забележа една асистенција.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 20 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска

Пиоли: Против Јувентус покажавме дух на пожртвуваност

Ана Ололовска

Лукаку: На Серија А и се потребни играчи од типот на Ибрахимовиќ и Роналдо

Ана Ололовска

Пјаниќ може да оди во Челзи или Интер

Ана Ололовска

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска