Интер сака да го врати Ковачиќ во „Меаца“

Од:

Италијанскиот прволигаш Интер е многу заинтересиран да го врати хрватскиот играч за врска Матео Ковачиќ на „Меаца“, пишува „Кориере дело спорт“.

Ковачиќ за италијанската екипа одиграл 80 натпревари и постигнал пет голови, а во миланскиот клуб веруваат дека тој многу добро би се вклопил на средината која што ја познава.

Сепак враќањето на Хрватот кај „нероазурите“ истиот извор го опишува како последна опција, доколку пропаднат првите две опции.

Првата опција е лондонскиот Челзи, каде што е позајмен од Реал, да го откупат за 30 милиони евра, и покрај забраната на трансфери од УЕФА, бидејќи тој во лондонскиот клуб е регистриран во летото 2018 година.

Втората, и помалку веројатна опција е враќањето на Матео кај „кралевите“, со кои има договор до 2021 година.

Би можело да ве интересира

Игуаин и Сари склучиле пакт

Ана Ололовска

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска