Интер на чело во Италија, деби за Санчез

Од:

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе.

Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута.

Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по црвениот картон на Родриго Де Пол.

На крајот од мечот во игра за Интер се појави и Алексис Санчез. Тој можеше дури и да реализира, но голамнот Мусо ја спаси својата мрежа.

Интер забележа добро заслужена победа која го искачи на врвот на пласманот.

Претходно во текотна денот, Јувентус ремизираше со Фиорентина 0:0, додека Наполи запиша победа над Сампдорија на „Сан Паоло“ со 2:0.

Би можело да ве интересира

Игуаин и Сари склучиле пакт

Ана Ололовска

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска