Интер Мајами му нуди на Модриќ двојно поголема плата од сегашната

Од:

Американскиот фудбалски клуб Интер Мајами кој е во сопственост на Дејвид Бекам, излезе со примамлива понуда за уграчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ. Клубот од Флорида е подготвен на Хрватот да му ја зголеми двојно сегашната плата која се движи од 10 до 14 милиони евра годишно.

dobivaj vesti na viber

Истото важи и за напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани, за кого е заинтересиран Интер Мајами.

Сепак, сезоната во американската МЛС лига почнува во март, а договорот на Уругваецот истекува во текот на летото.

Би можело да ве интересира

Модриќ на принудна пауза

Лука Модриќ ја откри тајната на својата фудбалска долговечност

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

Ана Ололовска

Модриќ прифати да остане во Реал за помала плата

Жарко Настоски

Бекам: Невил ја заслужи тренерската работа во Интер

Ана Ололовска

Колумбос ја освои титулата во МЛС

Ана Ололовска