Интер го победи Милан и се врати на лидерското место во Серија А

Од:

Интер го совлада Милан како гостин синоќа во натпреварот од четвртото коло на италијанското првенство со 2:0 и повторно е на врвот на табелата.

Резултатот го отвори играчот од средниот ред, Хрватот Марсело Бросовиќ, вториот гол го постигна Ромелу Лукаку. Белгиецот летово се пресели во Интер од Манчестер јунајтед. Тој во моментов има три гола на четири натпревари во Серија А.

По овој триумф над градскиот ривал, Интер го задржа максималниот ефект и е прв во поредокот со 12 бода. Јувентус е втор со 10, додека Милан е со половичен ефект од две победи и два пораза и сега е на деветото место со шест бода.

Би можело да ве интересира

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска