Имобиле и Милинковиќ-Савиќ остануваат во Лацио

Од:

Калчолигашот Лацио е блиску до продолжување на договорите со напаѓачот Чиро Имобиле и играчот од средниот ред Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

– Обновувањето на договорите со двајцата важни играчи за римскиот клуб е само прашање на време и се очекува да се случи следните неколку дена, изјави спортскиот директор на „лацијалите“ Игли Таре.

Се ќе биде одлучено на почетокот на следната недела. Преговорите траеја долго време, но сепак постигнавме договор, додаде Таре.

Имобиле е дел од Лацио од 2016 година, додека Милинковиќ-Савиќ – од 2015 година.

Оваа сезона, 28-годишниот Италијанец на пет натпревари за римскиот клуб постигна два гола. 23-годишниот Србин, исто така настапи на пет натпревари.

Би можело да ве интересира

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска

Алегри за поразот од Интер: Понекогаш изгледа како фудбалот да е измислен од ѓаволот

Ана Ололовска

Јувентус не бара замена за Мората, напаѓачот нема да биде пуштен во Барселона

Ана Ололовска

Раководството на Џенова одлучи да му даде уште една шанса на Шевченко

А1он

Елмас стандарден во триумфот на Наполи

Ана Ололовска

Торонто најави потпишување на договор со Инсиње

Ана Ололовска