Илиев на позајмица во словачки Серед

Од:

Македонскиот репрезентативен голман, Дејан Илиев (24) го напушти Арсенал.

Откако не се качи на авионот за предсезонските подготовки на „топџиите“ во САД, Илиев потврди дека следната сезона ќе ја мине на позајмица во словачки Серед.

Инаку Илиев бранеше само за младинскиот тим на Арсенал и не доби шанса за докажување во првиот тим.

Минутажата која ќе ја добие во словачкото првенство, дефинитивно ќе му даде повеќе шанси за да се избори за стартното место во „жолто-црвениот“ дрес.

Би можело да ве интересира

УЕФА подготвена да толерира офсајд од 10-20 см

Ана Ололовска

Клоп: Меси е веројатно најдобриот играч, но не можам да се сетам на поимпресивна сезона на еден дефанзивец

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Златната топка“ е за Лионел Меси

Португалија светски шампион во фудбал на песок

Ана Ололовска

Бобан Николов даде гол во победата на МОЛ Фехервар

Ана Ололовска

Јапонија последен полуфиналист на Мундијалот во фудбал на песок

Ана Ололовска