Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Од:

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Мауро Икарди, кој беше ангажиран од Интер, сака да се врати во Италија, според Николо Скира, новинар на „Газета дело Спорт“.

Дваесет и седум годишниот Аргентинец е решен да се врати во Серија „А“ на крајот на сезоната. Според италијанскиот печат, Јувентус покажа голем интерес за Икарди, кои го бараа минатото лето, но потоа замина во Париз.

Напаѓачот и неговата сопруга се состанале со спортскиот директор на парискиот клуб, Леонардо за да ја објават одлуката. Оваа сезона Икарди забележа 31 натпревар на сите турнири, постигнувајќи 20 гола.

Би можело да ве интересира

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Ди Марија има несоница и депресија поради паузата во сезоната

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска