Игуаин објасни зoшто го смени бројот на дресот

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин ја кажа причината за промена на бројот на дресот.

Аргентинецот кој претходно ја носеше „9“ сега игра со број „21“.

– Кога се вратив во Јуве, бројот 9 беше слободен. Но, решив да го променам на 21, бидејќи тоа е роденден на мојата ќерка, информира Игуаин.

Би можело да ве интересира

Игуаин и Сари склучиле пакт

Ана Ололовска

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска