Идоли на Мбапе беа, Зидан, Кристијано и Бразилецот Роналдо

Од:

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе, ги кажа своите идоли од детството.

– Првиот идол од детството ми беше Зидан. Ако сте француско момче, Зидан е вашиот идол. После тоа беше Кристијано Роналдо, имав среќа да го сретнам. Третиот е бразилскиот Роналдо поради стилот на играње. Сакам да оставам белег како нив во историјата на фудбалот, изјави францускиот репрезентативец.

Мбапе е еден од најдобрите напаѓачи во светот и фудбалските стручњаци му предвидуваат блескава иднина.

Би можело да ве интересира

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска

Фабрегас ги прогласи Венгер и Мурињо за најдобри тренери во неговата кариера

Ана Ололовска

Лига 1 може да продолжи во средината на јуни

Ана Ололовска

Икарди сака да го напушти ПСЖ и да се врати во Италија

Ана Ололовска

ПСЖ е подготвен за трансфер на Милинковиќ Савиќ од Лацио

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Мбапе на Олимпијадата во Токио

Ана Ололовска