Ибрахимовиќ во групата за вечерашниот меч со СПАЛ

Од:

Златан Ибрахимовиќ се враќа во групата на Милан за претстојниот натпревар против СПАЛ 2013, откако се опорави од повредата. Средбата е од 21:45 вечерва.

Швеѓанецот не играл откако се рестартираше првенството, но започна со тренинзи со екипата на крајот на минатата недела.

Златан дури може да започне од првата минута од натпреварот, навести главниот тренер на „росонерите“ Стефано Пиоли.

Сепак, дефанзивецот Лео Дуарте, кој има проблеми со бутот, останува надвор од сметките на Милан.

Би можело да ве интересира

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Ана Ололовска

Интер по 19. пат стана шампион на Италија

Ана Ололовска

Италијанските фудбалери ќе се вакцинираат пред Европското првенство

Ана Ололовска

Финалето на Купот на Италија ќе се одржи со гледачи

Ана Ололовска

Мертенс го повтори рекордот на Наполи за голови во Серија А

Ана Ололовска