Ибрахимовиќ сам ќе одлучи дали ќе игра следната година

Од:

Златан Ибрахимовиќ ќе одлучи сам дали сака да игра за Милан следната сезона, според Рики Масара, спортски директор на тимот.

– Се зависи од него. Тоа зависи од тоа како се чувствува и колку игра фудбал. Тој е вистински феномен и ние сме многу задоволни од неговиот настап на теренот, рече Масара.

Ибрахимовиќ потпиша за половина година во јануари и има опција да го продолжи договорот за уште една сезона.

Би можело да ве интересира

Голови на Пандев и Барди во денешните дуели од Серија А и Ла Лига

Ана Ололовска

Гасперини по пеналите досудени за Јуве: Дали играчите треба да си ги отсечат рацете?

Ана Ололовска

Роналдо од пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Ана Ололовска

Дибала ќе добие 12 милиони евра годишно според новиот договор со Јувентус

Ана Ололовска

Кулибали е подготвен да ја заврши кариерата во Наполи

Ана Ололовска

Ибра: Силен сум како Тајсон, танцувам како Али, брз сум како Брус Ли

Ана Ололовска