Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Од:

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го отвори резултатот во натпреварот од 28. коло на италијанскиот шампионат со Фиорентина (3:2).

Така, според „ Lapadula News“, со 39 години и 169 дена, Швеѓанецот стана најстариот играч во историјата на Серија А кој постигнал 15 гола во шампионатот.

За потсетување Ибрахимовиќ немаше настап во Серија А од 28 февруари поради повреда.

Би можело да ве интересира

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска

Пиоли: Против Јувентус покажавме дух на пожртвуваност

Ана Ололовска

Лукаку: На Серија А и се потребни играчи од типот на Ибрахимовиќ и Роналдо

Ана Ололовска

Пјаниќ може да оди во Челзи или Интер

Ана Ололовска

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска