Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Од:

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот од 31. коло од шампионатот на Италија со Јувентус, кој е закажан за 7 јули, пренесува „Тутоспор“.

Претходно беше објавено дека Швеѓанецот ќе пропушти околу еден месец поради повреден мускул десната потколеница.

Во сезоната 2019/20, Ибрахимовиќ настапи на 10 натпревари за Милан, постигна четири гола и оствари една асистенција.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска