Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

Од:

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изјави дека напаѓачот на тимот Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти натпреварот од 19. коло на италијанскиот шампионат со Емполи.

– Ибрахимовиќ нема да игра со Емполи поради повреда на коленото, соопшти тренерот преку официјалната веб-страница на клубот од Милано.

Средбата меѓу Емполи и Милан ќе се одржи утре 22 декември. Мечот ќе започне во 20:45 часот на „Карло Кастелани“ во Емполи.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ: Го изгубив идентитетот во Барселона

Ибрахимовиќ го продолжи договорот со Милан

Ибрахимовиќ ќе остане во Милан

Папата Франциск и Ибрахимовиќ разменија книги

Ана Ололовска

Четириесетгодишниот Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

Катерина Павлова-Николовска