Ибрахимовиќ ја помина границата од 500 гола на клупско ниво

Од:

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше двоен стрелец на денешниот меч со Кротоне во 21. коло на италијанскиот шампионат.

Милан победи со 4:0, а Швеѓанецот погоди во 30. и 64. минута.

Ова беа 500-ти и 501-ви гол во кариерата на Ибрахимовиќ на клупско ниво.

Триесет и деветгодишниот Швеѓанец има играно и за Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, ПСЖ, Манчестер јунајтед и Лос Анџелес Галакси.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска